E-shop sme spustili len pred pár dňami. Ospravedlňte prosím prípadné nedokonalosti. Postupne ich odstraňujeme.

Otázky pre špekulantov 1

Unikátna zbierka 182 nezvyčajných otázok, úloh a problémov z oblastí ako logika, matematika, kalendár, vesmír, živá a neživá príroda. Učitelia ich používajú na zamestnanie najšikovnejších žiakov, rodičia nimi rozvíjajú myslenie svojich detí a mnoho ľudí vďaka nim objavilo svoje špekulantské gény.

Skladom (>5 ks)
Kód: 04
€11,70
Kategória: Knihy
Autor: Vladimír Burjan
Vydavateľ: DOBRÁ ŠKOLA
1. vydanie: apríl 2021
Počet strán: 216
Rozmery: 165 mm x 235 mm
Tlač: farebná

Koľko váži oblak? Mali Adam a Eva pupok? Je zebra biele zviera s čiernymi pruhmi alebo čierne zviera s bielymi pruhmi? Môže sa stať, že niekto mal predvčerom iba 15 rokov a na budúci rok už oslávi 18?

So zaujímavými javmi a otázkami na zamyslenie sa možno stretnúť na každom kroku. To, či ich vnímame, závisí od nastavenia našej mysle. Špekulantmi nazývame ľudí, ktorí majú otvorenú myseľ, neustále kladú otázky a všetkému chcú prísť na kĺb. Narazia napríklad na slovo netopier a ihneď im napadne: veď to znie ako „nieto pier“. A naozaj: netopier lieta, no nemá perie! Náhoda?

Občas sa takíto žiaci vyskytnú aj v škole. Niektorí učitelia sú z nich nadšení, iní si s nimi nevedia rady. Nedokážu ich zaujať, nedokážu odpovedať na ich zvedavé otázky, nedokážu sa súčasne venovať „špekulantom“ aj zvyšku triedy. Možno práve úlohy z tejto knihy pomôžu pedagógom takýchto žiakov aspoň na chvíľu zamestnať.

Prvý diel Otázok pre špekulantov obsahuje úlohy z prírodovednej oblasti (logika, matematika, vesmír, kalendár, živá a neživá príroda). Druhý diel je venovaný spoločenskovednej oblasti (slovenský jazyk, cudzie jazyky, svet, história, spoločnosť).

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie