E-shop sme spustili len pred pár dňami. Ospravedlňte prosím prípadné nedokonalosti. Postupne ich odstraňujeme.

Otázky pre špekulantov 1

Unikátna zbierka 182 nezvyčajných otázok, úloh a problémov z oblastí ako logika, matematika, kalendár, vesmír, živá a neživá príroda. Učitelia ich používajú na zamestnanie najšikovnejších žiakov, rodičia nimi rozvíjajú myslenie svojich detí a mnoho ľudí vďaka nim objavilo svoje špekulantské gény.

Skladom (>5 ks)
Kód: 04
€11,70
Kategória: Knihy
Autor: Vladimír Burjan
Vydavateľ: DOBRÁ ŠKOLA
1. vydanie: apríl 2021
Počet strán: 216
Rozmery: 165 mm x 235 mm
Tlač: farebná
OPŠ1 3D
Najpredávanejšia

Koľko váži oblak? Mali Adam a Eva pupok? Je zebra biele zviera s čiernymi pruhmi alebo čierne zviera s bielymi pruhmi? Môže sa stať, že niekto mal predvčerom iba 15 rokov a na budúci rok už oslávi 18?

So zaujímavými javmi a otázkami na zamyslenie sa možno stretnúť na každom kroku. To, či ich vnímame, závisí od nastavenia našej mysle. Špekulantmi nazývame ľudí, ktorí majú otvorenú myseľ, neustále kladú otázky a všetkému chcú prísť na kĺb. Narazia napríklad na slovo netopier a ihneď im napadne: veď to znie ako „nieto pier“. A naozaj: netopier lieta, no nemá perie! Náhoda?

Občas sa takíto žiaci vyskytnú aj v škole. Niektorí učitelia sú z nich nadšení, iní si s nimi nevedia rady. Nedokážu ich zaujať, nedokážu odpovedať na ich zvedavé otázky, nedokážu sa súčasne venovať „špekulantom“ aj zvyšku triedy. Možno práve úlohy z tejto knihy pomôžu pedagógom takýchto žiakov aspoň na chvíľu zamestnať.

Prvý diel Otázok pre špekulantov obsahuje úlohy z prírodovednej oblasti (logika, matematika, vesmír, kalendár, živá a neživá príroda). Druhý diel je venovaný spoločenskovednej oblasti (slovenský jazyk, cudzie jazyky, svet, história, spoločnosť).

Späť do obchodu