E-shop sme spustili len pred pár dňami. Ospravedlňte prosím prípadné nedokonalosti. Postupne ich odstraňujeme.

Otázky pre špekulantov 2

Unikátna zbierka 151 nezvyčajných otázok, úloh a problémov z oblastí ako jazyky, svet, história, spoločnosť a ďalších. Učitelia ich používajú na zamestnanie najšikovnejších žiakov, rodičia nimi rozvíjajú myslenie svojich detí a mnoho ľudí vďaka nim objavilo svoje špekulantské gény.

Skladom (>5 ks)
Kód: 05
€12,70
Kategória: Knihy
Autor: Vladimír Burjan
Vydavateľ: DOBRÁ ŠKOLA
1. vydanie: marec 2022
Počet strán: 224
Rozmery: 165 mm x 235 mm
Tlač: farebná
OPŠ2 3D
Novinka

Poznáte slovenské sloveso, ktoré nemá budúci čas? Čo majú spoločné názvy Oxford, Frankfurt a Uherský brod? Prečo kedysi obliekali malých chlapcov do dievčenských šiat? Ako by sa zmenil náš život, keby sme sa zbavili potreby spánku? Ako vyzeral život Simeona Stylitu, ktorý strávil 37 rokov na vrchole vysokého stĺpa?

So zaujímavými javmi a otázkami na zamyslenie sa možno stretnúť na každom kroku. To, či ich vnímame, závisí od nastavenia našej mysle. Špekulantmi nazývame ľudí, v ktorých okolitý svet vyvoláva zvedavé otázky a ktorí cítia potrebu všetkému prísť na kĺb.

Občas sa takíto žiaci vyskytnú aj v škole. Niektorí učitelia sú z nich nadšení, iní si s nimi nevedia rady. Nedokážu ich zaujať, nedokážu odpovedať na ich otázky, nedokážu sa venovať súčasne špekulantom aj zvyšku triedy. Možno práve úlohy z tejto knihy pomôžu pedagógom takýchto žiakov aspoň na chvíľu zamestnať.

Kníh s rôznymi otázkami a hádankami vychádza veľa, nie všetky sú však rovnako kvalitné. Mnohé iba recyklujú notoricky známe úlohy typu „tehla váži kilo a pol tehly...“. Našťastie, námety na premýšľanie môžeme hľadať všade okolo seba. Narazíte napríklad na slovo rajčina a napadne vám: má rajčina niečo spoločné s rajom? Vzápätí si uvedomíte, že v slove paradajka tiež počujete slovo paradise – raj? Môže to byť náhoda?

Prvý diel Otázok pre špekulantov obsahuje otázky z prírodovednej oblasti (logika, matematika, vesmír, kalendár, živá a neživá príroda). Druhý diel je venovaný spoločenskovedným témam (slovenský jazyk, cudzie jazyky, svet, história, spoločnosť).

Späť do obchodu