E-shop sme spustili len pred pár dňami. Ospravedlňte prosím prípadné nedokonalosti. Postupne ich odstraňujeme.

Pedagóg v galérii

Známy slovenský odborník na vzdelávanie sa pri svojich návštevách galérií necháva inšpirovať slávnymi maľbami, ktoré sa snaží „čítať“ cez optiku pedagogickej profesie či rodinnej výchovy. V známych výtvarných dielach nachádza rady pre dnešných rodičov a uči­teľov pripravujúcich mladých ľudí na „prevzatie zemegule“.

Skladom (>5 ks)
Kód: 01
€9,70
Kategória: Knihy
Autor: Vladimír Burjan
Vydavateľ: DOBRÁ ŠKOLA
1. vydanie: október 2020
Počet strán: 102
Rozmery: 165 mm x 235 mm
Tlač: farebná

Známy slovenský odborník na vzdelávanie sa pri svojich návštevách galérií a obrazární necháva inšpirovať slávnymi maľbami, ktoré sa snaží „čítať“ cez optiku pedagogickej profesie či rodinnej výchovy. V známych i menej zná­mych výtvarných dielach hľadá a nachádza rady pre dnešných rodičov a uči­teľov pripravujúcich mladých ľudí na „prevzatie zemegule“.

Niektoré obrazy (Raffaelova Aténska škola, Steenov Učiteľ a ďalšie) priamo zobrazujú školu minulosti a vedú autora k úvahám o premenách, ktoré táto inštitúcia podstúpila a ktoré ju možno ešte čakajú. Iné maľby (napr. Raffae­lov Šalamúnov súd, Rembrandtov Návrat márnotratného syna) pripomínajú dilemy, pred ktorými občas stojíme ako rodičia či učitelia. Na príklade Ika­rov­ho pádu autor ukazuje, že radiť mladým nie je vôbec jedno­duché. Dozvedáme sa, akých pedagogických chýb sa dopustil Daidalos a v čom by naopak mohol slúžiť dnešným rodičom a učiteľom ako vzor.

Názvy ďalších kapitol (Dieťa ako malý dospelý, Pozorujem, teda sa učím, Dospelí ako hrozba pre deti, Panoptikum detských hier, Súkromná hodina fyziky, Hrdina kritického myslenia atď.) dávajú tušiť, že kniha bude užitočná pre všetkých rodičov a učiteľov, ktorí to s výchovou a vzdelávaním detí myslia vážne a sú otvorení inšpirácii aj z takýchto „neštandardných“ zdrojov.

Späť do obchodu