E-shop sme spustili len pred pár dňami. Ospravedlňte prosím prípadné nedokonalosti. Postupne ich odstraňujeme.

Úvahy po zvonení

Krátke úvahy, ktoré postupne vychádzali v časopise DOBRÁ ŠKOLA, sú cenným a originálnym podnetom pre skúmanie výchovy a vzdelávania v širších kontextoch. Sú rozdelené do 11 tematických kapitol: Slová, Ciele, Učivo, Metódy, Klíma, Výchova, Učitelia, Žiaci, Rodičia, Systém, Budúcnosť. 110 úvah je doplnených 39 autorovými editoriálmi z DOBREJ ŠKOLY.

Skladom (>5 ks)
Kód: 02
€9,70
Kategória: Knihy
Autor: Vladimír Burjan
Vydavateľ: DOBRÁ ŠKOLA
1. vydanie: november 2020
Počet strán: 192
Rozmery: 130 mm x 200 mm
Tlač: čiernobiela

Autor knihy bol jedenásť rokov šéfredaktorom mesačníka DOBRÁ ŠKOLA. Po celý čas písal texty do niekoľkých rubrík v tomto časopise. Jednou z nich bol aj jeho pravidelný stĺpček Úvahy po zvonení.

Do 250 slov sa veľa „múdra“ nezmestí, takže niektoré úvahy môžu pôsobiť trochu skratkovito či nedokončene. Jeden z princípov Daltonského vzdelávacieho plánu však hovorí: „Čo môže robiť žiak, nemá robiť učiteľ.“ Vladimír Burjan túto zásadou uplatňoval aj pri písaní svojich postrehov – čo si môže hlbšie premyslieť čitateľ, nemá za neho premýšľať autor. Preto väčšinou iba otvára tému, kladie otázky a ponúka podnety pre reflexiu pedagogickej práce. Tú totiž považuje za mimoriadne dôležitú.

Zo 139 úvah, ktoré vyšli v DOBREJ ŠKOLE, sa do knihy dostalo 110. Sú rozdelené do 11 tematických kapitol: Slová, Ciele, Učivo, Metódy, Klíma, Výchova, Učitelia, Žiaci, Rodičia, Systém, Budúcnosť. Úvahy sú doplnené 39 autorovými editoriálmi z DOBREJ ŠKOLY.

Texty Vladimíra Burjana sú cenným podnetom pre skúmanie výchovy a vzdelávania v širších kontextoch. Autor sa v nich nebojí občas uletieť aj poriadne ďaleko. Riadi sa zrejme názorom francúzskeho filozofa Gillesa Deleuze, že „myslieť znamená myslieť inak.“

Späť do obchodu